HomePolitikë

Balliu video mesazh qytetarëve: Mos votoni me 30 qershor

Klevis-balliu

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu përmes një videoje të publikuar në facebook, ndërsa ka thënë se zgjedhjet moniste të Ramës duhen bojkotuar, ai i bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të mos marrin pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit.

Bojkoto votime moniste të Edi Ramës, zgjidh familjen tënde, zgjidh të ardhmen tënde, zgjidh demokracinë dhe lirinë zgjidh Shqipërinë si gjithë Europa, më 30 qershor mos voto, mos iu bashko diktaturës. Mbro të ardhmen Europiane, perëndimi nuk pranon votime moniste. Zgjidh Shqipërinë jo Partinë. Shqipëria e shqiptarëve është Shqipëria Europiane”, thuhet në video mesazh.


TË NGJASHME