HomeModa

Balluke të gjata?! Ja si mund ti stilojmë

Nëse mendoni që balluket janë të obligueshme, prisni derisa t’ju zgjaten.

Atëherë fillojnë të shfaqen pakënaqësi për shkak të pjesëve të zgjatura të cilat, me vështirë rregullohen dhe stilohen.

Ja 10 ide për stilimin e ballukeve të gjata të cilat do t’ju mrekullojnë:

Balluket bëni gërshet

Balluket bëni gërshet

Balluket mblidhni dhe bëni një gërshet të gjatë në maje koke

NEW YORK, NY - NOVEMBER 10: Model Kendall Jenner attends the 2015 Victoria's Secret Fashion After Party at TAO Downtown on November 10, 2015 in New York City. Michael Loccisano, Image: 265716863, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP

Ndani balluket në dy pjesë dhe kapni me kapëse

Chloe Moretz at arrivals for MOVIE 43 Premiere, Grauman's C hinese Theatre, Los Angeles, CA January 23, 2013., Image: 152191011, License: Rights-managed, Restrictions: For usage credit please use; Dee Cercone/Everett Collection, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Everett

Flokët e shtrira + shiriti

Olivia Palermo attends "An Evening Honoring Valentino Lincoln Center Corporate Fund Black Tie Gala" at Alice Tully Hall in New York City. © LAN, Image: 268572039, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Corbis

Gërsheti francez

February 16, 2016: Gigi Hadid dons a red inspired outfit in New York City., Image: 274394660, License: Rights-managed, Restrictions: CODE000, Model Release: no, Credit line: Profimedia, INF

Gërsheti shtrirë në maje koke

October 6, 2015: Zendaya attending the Nordstrom Del Amo Fashion Center Opening Gala at Nordstrom Del Amo Fashion Center in Torrance, California., Image: 261382346, License: Rights-managed, Restrictions: CODE000, Model Release: no, Credit line: Profimedia, INF

Stilizoni flokët me ndihmën e kapëseve

-Beverly Hills, CA - 01/09/2016 5th Annual Sean Penn & Friends HELP HAITI HOME Gala Benefiting J/P Haitian Relief -PICTURED: Suki Waterhouse -, Image: 270928339, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Startraks

Gërshetat

Picture Shows: Karlie Kloss February 21, 2016 Celebrities attend the TopShop Unique catwalk show during London Fashion Week in London, England, UK. WORLDWIDE RIGHTS, Image: 274992089, License: Rights-managed, Restrictions: Non Exclusive No Digital Rights Without Permission Please Credit All Uses, Model Release: no, Credit line: Profimedia, FameFlynet UK

Gërsheti Messy

Picture Shows: Sienna Miller November 03, 2015 Celebrities arrive at the Harper's Bazaar Women of the Year Awards, held at Claridge's Hotel in London, UK. WORLDWIDE RIGHTS, Image: 264871321, License: Rights-managed, Restrictions: Non Exclusive No Digital Rights Without Permission Please Credit All Uses, Model Release: no, Credit line: Profimedia, FameFlynet UK

Balluket e shtrira

LOS ANGELES, CA - NOVEMBER 07: Actress Dakota Johnson, wearing Gucci attends LACMA 2015 Art+Film Gala Honoring James Turrell and Alejandro G Iñárritu, Presented by Gucci at LACMA on November 7, 2015 in Los Angeles, California., Image: 265514011, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Capital pictures

TË NGJASHME