HomeSociale

Basha kërkesë KE: Të miratojë në parim hapjen e negociatave

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar statusin e Partisë Popullore Europiane që rikonfirmon mbështetjen e saj ndaj Shqipërisë e Maqedonisë përhapjen e negociatave.

Basha i ka kërkuar Këshillit Europianë që të miratojë në parim hapjen e negociatave për Shqipërinë, ndërsa është shprehur se në këto momente të vështira nevoja për shpresë është më e madhe.

STATUSI I BASHËS

Në këto ditë të vështira për Shqipërinë & mbarë botën,nevoja për shpresë është edhe më e madhe. Mirënjohje @EPPGroup

për mbështetjen. Në emër të PD dhe Opozitës së Bashkuar rikonfirmoj kërkesën tonë ndaj Këshillit Europian të miratojë në parim hapjen e negociatave për Shqipërinë.

K.S/ GotaNews


TË NGJASHME