HomePolitikë

Basha mbledh aleatët në selinë e PD, ja çfarë mesazhi u përcjell

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur sot në një takim aleatët e tij të opozitës së bashkuar.

Basha thirri në takim aleatë e tij menjëherë pas takimit që pati sot me presidentin Ilir Meta, çka konsiston edhe me objektivin kryesor të kësaj mbledhje. Një ditë pas shtimit të akuzave ndaj KED dhe deklaratave për grusht shteti nga maxhoranca, Meta i kërkoi kryetarit të PD-së që të informonte edhe drejtuesit e partive të tjera opozitare, se do bëjë çdo gjë për të ndaluar dhe për të shpartalluar grushtin e shtetit.

K.S/ GotaNews


TË NGJASHME