HomePolitikë

Basha nxjerr videon: Qëllimi i tij është …

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një tjetër videomesazh, mes të cilit numëron një sërë akuzash për kryeministrin Edi Rama.

Basha shkruan në postim se qëllimi i tij është të grabisë bashkë me kriminelët dhe oligarkët.

“Gjithçka që ka premtuar, gjithçka që ka thënë ka qenë mashtrim me qëllim për të vjedhur dhe grabitur bashkë me kriminelët dhe oligarkët. Çdo projekt, program dhe politikë është mashtrim për shqiptarët në shërbim të oligarkëve.
Pasuri dhe Luks për vete, Papunësi, Varfëri dhe Pasiguri për njerëzit. Mashtrimeve dhe gënjeshtrave të Hajdutit Psiqik ju ka dalë boja. #HajdutiPsiqik #RamaIk #ShqipëriaSiEuropa”, shkruan Basha.


Basha Fb

TË NGJASHME