HomePolitikë

Basha poston videon: Premtime të pambajtura të …

Kryeopozitari Lulzim Basha ka publikuar një video kundër kryeministrit Edi Rama, ku e akuzon për premtim të pambajtur sa i përket çmimit të energjisë.

“Premtoi uljen e çmimit të energjisë por e rriti për familjarët dhe biznesin”, thotë Basha.

Sipas Bashës, “dhjetëra kryefamiljarë u shtynë drejt vetvrasjes, qindra familje mbetën pa drita, mijëra vende pune u shkatërruan sepse bizneset falimentuan në masë.”

“Vjedhja dhe mashtrimi janë politika e vetme e Hajdutit dhe bandës së tij”, shprehet kreu i PD-së


TË NGJASHME