Aktualitet Lajme Politikë

Basha: “Rilindja njësoj si mafia, vepron kodi i heshtjes”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar sërish për heshtjen e kryeministrit Rama, në lidhje me disa kryebashkiakë në vend që PD i akuzon si të lidhur me krimin.

Në facebook Basha shkruan se “në grupin e strukturuar kriminal të Rilindjes së Edi Ramës vepron kodi i heshtjes që në zhargonin mafioz njihet si ‘omerta’”.

Postimi i plotë i Bashës:

OMERTA – KODI MAFIOZ I HESHTJES

Si në çdo organizatë kriminale, edhe në grupin e strukturuar kriminal të Rilindjes së Edi Ramës vepron kodi i heshtjes që në zhargonin mafioz njihet si “omerta”.

Omerta për bankimatin personal Dako, omerta për Pjetrin, omerta për Jorgo Kajmakun, omerta për milionat e vjedhura shqiptarëve dhe miliona të tjera të shpenzuara për luks pushtetarësh kur shqiptarët zhyten në papunësi dhe varfëri.

Me heshtjen e tij Edi Rama mbron dhe promovon kriminelë dhe hajdutë dhe i përdor ata për të vjedhur zgjedhjet, sepse bashkë me ta pasurohet duke vjedhur shqiptarët dhe pastruar paratë e krimit.

Por sa kohë Edi Rama është në zyrën e kryeministrit, nuk do të ketë as drejtësi dhe as demokraci, as punësim as mirëqënie sepse pushtetarët e korruptuar, kriminelët dhe oligarkët do të vjedhin dhe dhunojnë shqiptarët.

Hajduti Psiqik përbën rrezik për jetën, mirëqenien dhe sigurinë e çdo familje. Ai dhe krimi i organizuar janë të pandashëm. Që të shpëtojmë Shqipërinë nga kriminelët me pushtet, duhet të largojmë Edi Ramën. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Related posts

Ç’po ndodh në Britani? Kryeministri Johnson kërkon zgjedhje të reja

Klaudia gotanews

Flokët të elektrizohen nga era dhe shiu? Ja si të shpëtosh nga kjo torturë

Mila

Bastet vijojnë online dhe në ambjente private. Policia zbulon plot 2685 adresa!

Mila
Na Kontaktoni!