HomePolitikë

Basha zbardh takimin me kryeministrin italian

Basha

Kreu i demokratëve Lulzim Basha ka zbardhur disa detaje nga takimi që ka pasur me kryeministrin italian.

“Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, Z. Giuseppe Conte, e falenderova për kontributin që vendi i tij ka dhënë vecanërisht në luftën ndaj krimit, lëndëve narkotike dhe sigurisë për vendin tonë”, shkruan Basha në FB.

Sipas tij, gjatë diskutimit Basha i ka thënë kryeministrit të Italisë së:

“Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria. Nuk mund të lejojmë më që për shkak të një njeriu, të izolohet një vend i tërë! Koha për ndryshim!”


TË NGJASHME