HomeSociale

BE 50 milionë euro ndihma për koronavirusin, reagojnë Soreca dhe Rama

Bashkimi Europian, ka dhënë për Shqipërinë, 50 milionë euro si ndihmë për të luftuar koronavirusin. Lajmi u bë i ditur fillimisht nga një postim në Twitter i ambasadorit të BE, Luigi Soreca dhe më pas nga kryeministri Edi Rama.

Luigi Soreca në Twitter:

Jam i gëzuar të njoftoj se sot BE jep ndihmë konkrete për Shqipërinë për të luftuar COVID?19 .

? ? 4 M € për pajisje të menjëhershme dhe mbështetje shëndetësore

? ? 11 M € për mbrojtje sociale

? ?deri në 35 M € për rikuperim ekonomik. BE është gjithmonë me Shqipërinë në kohën e nevojës! Jemi gjithmonë me Shqipërinë!

Kryeministri Rama ne Facebook:

BASHKIMI EUROPIAN I AKORDON SHQIPËRISË 50 MILIONË EURO PËR LUFTËN KUNDËR COVID-19

Zoti i shqiptarëve është i Madh


TË NGJASHME