HomeShowbiz

Bebe Rexha nuk ndalet!


Suksesi i rradhës i Bebe Rexhës ishte ai në Bill Board Music Awards që mbahet çdo vit, ku ajo ka fituar çmimin “Top Country Song” në Billboard për këngën “Meant To Be” në një bashkëpunim me Florida Georgia Line. 

Bebe Rexha është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura për publikun në mbarë botën dhe sukseset e saj nuk kanë të ndalur.


Këngëtarja shqiptare ishte nominuar dhe në kategorinë Top Radio Song, por çmimi është rrëmbyer nga një dyshe simpatike në muzikë Cardi B dhe Maroon 5 me këngën “Girls Like You”.
Për sa i përket këngëtares tjetër shqiptare Dua Lipa, ajo nuk arriti të fitonte asnjë çmim edhe pse ishte e nominuar në tre kategori, Top New Artist, Billboard Chart Achievement Award dhe Top Dance/Electronic Song me bashkëpunimin “One Kiss” Calvin Harris.


TË NGJASHME