HomeLajmi i Fundit

Berisha nostalgjik për SHBA-në? Kthehet 13 vite në kohë përkujton vizitën e George Bush

Sali Berisha ka përkujtuar takimin e tij m Presidentin e SHBA të realizuar 13 vite më parë.

Përmes një videoje të shpërndarë në “Facebook”, Berisha shpreh se vizita e Bush ishte një ditë historike në marrëdhëniet miqësore mes Shqipërisë dhe SHBA.

Sakaq rikujtojmë se DASH e ka shpallur atë person “non grata”, si dhe është akuzuar nga Sekretari i Shtetit, Antony Blinken për korrupsion.

Berisha ka vendosur që këtë të fundit ta padisë në Francë për shpifje.

STATUSI NGA SALI BERISHA

Nje dite historike ne marredheniet miqesore midis Shqiperise dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes!

Visita e Presidentit George Ë Bush ne Shqiperi. sb


TË NGJASHME