HomeShowbiz

Berlinale 2020, Jeremy Irons do të jetë presidenti i jurisë

Aktori britanik Jeremy Irons do të jetë presidenti i jurisë së “Berlinale 2020”. Lajmin e ka bërë me dije vetë festivali nëpërmjet një njoftimi.

epa08114173 (FILE) – British actor Jeremy Irons poses for the photographer during an interview granted to Spanish international news agancy Agencia Efe as he presents the documentary ‘The Prado Museum.: A Collection of Wonders’ in the framework of BCN Film Fest in Barcelona, Spain, 29 April 2019. The Berlinale has announced that Irons will be President of the Jury for the 2020 edition of the Festival. EPA/Andreu Dalmau *** Local Caption *** 55156414

“Jam shumë i nderuar për këtë detyrë, për të qenë presidenti i festivalit të Berlinit, një festival që e admiroj prej kohësh dhe që e kam frekuentuar gjithmonë me kënaqësi”, – ka komentuar Irons.

Për emërimin e Irons ka folur edhe Carlo Chatrian, drejtori i ri i Berlinales: “Figurat ikonike që ka interpretuar Jeremy Irons dhe stili i tij i pagabueshëm më kanë shoqëruar në udhëtimin tim në kinema dhe kanë vënë përpara syve të mi kompleksitetin e natyrës njerëzore.
Unë e admiroj Jeremy Irons si njeri dhe si artist-ka nënvizuar Chatrian- dhe jam kre


TË NGJASHME