HomeLajme

Bilanc tragjik në Itali, shënohen 627 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Mesa duket asgjë nuk mund ta ndalë koronavirusin në Itali. Numri i viktimave, sa vjen e rritet dhe vetëm ditën e sotme është shënuar një numër rekord prej 627 të vdekurish.

Edhe numri i të prekurve është rritur ndjeshëm, me plot 5986 raste të reja, duke e çuar në 47.021 numrin e të infeëktuarve në total. I vetmi lajm i mirë që vjen nga Italia, është numri i personave që janë shëruar. Ditën e sotme janë shëruar dhe 689 persona, duke e cuar në 5129 numrin e personave të shëruar.


TË NGJASHME