Kronikë Lajme

Bllokohen 55 kg drogë, në pranga dy shqiptarë


Mbrëmjen e kësaj të hënë, në Kostur, janë sekuestruar 55 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.Të arrestuar kanë mbetur dy shqiptarë 34 dhe 35-vjeç.

Ata janë kapur në një zonë pyjore në kufi duke transportuar 4 çanta që përmbanin 44 pako me 55 kg 400 gram marijuane.  Gjithashtu janë sekuestruar në cilësinë  e provës materiale 2 celularë dhe 3 karta SIM.

Prej fillimit te vitit policia greke ka sekuestruar kryesisht pranë kufirit, por edhe në zona të tjera rreth 9.2 tonë marijuane, sasi kjo që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

Related posts

Ndalohen cigaret me ngrohje dhe nargjilet, në zonat publike

Mila

Pse pritja në radhë është shumë bezdisëse

Migisa

Gattuso pas eleminimit: Diçka nuk po funksionon, vuajmë prej…

igligota
Na Kontaktoni!