HomeSociale

Bojë godinës, Lleshaj: Dikur e turpëroi, sot Basha po e njollos

Protesta e opozitës sot u zhvendos përballë godinës së Ministrisë së Brendshme, ku demostruesit hodhën bojë të zezë në drejtim të saj. Pas këtij veprimi, reagon edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj. Në një postim në Twitter, ai shkruan se ky është një veprim i Bashës ndaj një institucioni që e ka turpëruar më parë.

“Modeli i sjelljes politike të Lulzim Bashës ndaj Ministrisë së Brendshme të Shqipërisë, të cilën dikur e ka turpëruar si kreu saj dhe sot mundohet të njollosë me mjetet e tij.“- shkruan ai.


TË NGJASHME