HomeShowbiz

Boris Johnson dhe sfida e tij me çadrën do ju bëjë të shkriheni së qeshuri

Videoja e shkëputur nga një event ku pjesëmarrës ishte Kryeministri Britanik së bashku me Princin Charles, po bën xhiron e botës. Për shkak të erës, çadra e Johnson u palos disa herë, madje duke bërë që dhe Princi Charles të qeshte.

Kryeministri britanik Boris Johnson bëri pak për të qeshur të ftuarit në një event zyrtar të ndjekur nga Princi Charles të mërkurën, kur ai u pa duke lúftuar me një ombrellë. Në zbulimin e një memoriali për punonjësit e policisë që kanë vdèkur gjatë kryerjes së detyrës, Johnson, i ulur pranë Princit Charles dhe një rresht përpara ministrit të brendshëm Priti Patel, lúftoi për të rregulluar ombrellën e tij, e cila, për shkak të kushteve të vështira, ishte kthyer lart.

Incidenti i bëri të gjithë duke përqeshur. Vetë Johnson, u pa duke qeshur me gjendjen e tij personale pasi më në fund arriti ta rregullonte atë. Më vonë, një video u postua në mediat sociale, duke shkaktuar më shumë shaka dhe meme. 


TË NGJASHME