HomeSociale

Braçe urim të veçantë për 8 Mars: Faleminderit për gjithcka! Jetën, edukimin, kujdesin…

Zëvendës kryeministri Erion Braçe nëpërmjet një statusi në instagram uron të gjitha gratë, nënat dhe vajzat për festën e 8 Marsit. Ashtu si gjithmonë Brace i ka uruar të gjitha femrat në mënyrën më të vecantë, me një poezi.

Statusi i tij:
#falemiderit per gjithcka!
Jeten, edukimin, kujdesin,
merakun, gezimin, te gjitha!
Nuk ka si ju!
Shendet e jete per vete,
me ne te gjithe me ju!

Si ju,
per cdo grua e vajze, nene a moter, bije,
kudo qe te jete, ne te mire e veshtiresi,
ne paqe e ne hall me burra qe kurre si deshen,
as si bashkeshorte e as si femije,
nuk i gezuan, i harruan e i dhunuan,
i shane e i fyen ne pazarin e urrejtjes,
vjetersise qe perhere i konsideroi placke e prone e kurre qeniet me te mira humane mbi dhe!
#DuajeNenen #DuajeGruan #DuajeVajzen
Beje cdo dite!


TË NGJASHME