HomeShowbiz

Brenda rezidencës 100 milion dollarëshe të Drake në Toronto

Me siguri do të prisni që Drake të ketë një shtëpi mjaft të zbukuruar me suksesin e tij të pafund dhe një vlerë neto të vlerësuar prej $ 150 milion (120 milion £), por është më shumë se sa keni imagjinuar. Ta themi thjesht, është një mega rezidencë me një fushë basketbolli me madhësinë e fushave të NBA dhe me më shumë dhoma gjumi sesa mund të llogarisni, kaq perfekte për superyllin më të madh të rapit.

Drake aktualisht po pret që karantina të përfundojë në mënyrë që ai të bashkohet me djalin e tij Adonis, fotot e të cilit ai sapo i publikoi për herë të parë. 33-vjeçari e bleu pronën në qytetin e tij të lindjes, Toronto, Kanada në vitin 2019 dhe vlerësohet në 100 milion dollarë (80 milion £) për shkak të rinovimeve të stilistit Ferris Rafauli.

Sipas CTV News, prona 50,000 metra katrore është e rrethuar nga pemë të larta për masa sigurie. Drake ka thënë se ka shpenzuar 1 milion dollarë vetëm me pemët me 6 metra të larta, në mënyrë që rrethimi të përshtatej me pamjen e lagjes”. Prona ndodhet në Toronto, Kanada

 Në Dhjetor, Drake ftoi portalin Rap Radar në vendbanimin e tij për një intervistë të gjerë dhe tha: ‘Ne jemi në shtëpinë time, gjë e cila më bën te ndihem mirë ta them. Janë dashur dy vjet për ndërtimin e saj dhe unë u zhvendos para dy javësh, kështu që unë jam akoma duke u marrë me zhvendosjen. Duke u rregulluar por është e shkëlqyeshme … ‘Unë këtu jetoj pak a shumë vetëm. Thjesht më sjell shumë ekuilibër, shumë paqe. Shumë kohë për të reflektuar.

‘Ai tregoi rutinën e tij të re:’ Zgjohem në mëngjes, kam filluar të pi ekspres, të ha një vakt të mirë të ekuilibruar, dëgjoj muzikë të shkëlqyeshme. ‘Drizzy më pas zbuloi se një nga tualetet në katin e poshtëm luan muzikë të Tupac. Ka mermer kudo… Seriozisht, kudo. Casa Drizzy është thjesht një nga pronat më të hijshme që një reper mund të dëshironte.

Të ftuarit që futen në rezidencë përshëndeten nga ndriçimi i purpurt neoni në pjesën e jashtme gjatë natës, pothuajse si një kështjellë nga Disney. Pasi të hapen portat, të ftuarit përshëndeten nga lloji i hyrjes që prisni të shihni në një muze ose, e dini, si tek hoteli Ritz.

Kuzhina e madhe ka vend të mjaftueshëm për kuzhinierët e Drake për të zhvendosur një vakt me yje të Michelin dhe përmban një ishull të madh dhe banakë mermeri. Pas një turneu të gjatë, reperi Drake mund të pushojë në zonën e luksoze ku ka në një sërë sofash luksoze prej kadifeje dhe një oxhak të madh me mermer. Po, ka mermer kudo.

Shumica e dhomave dhe sallave kanë ndriçim të errët me tavane me lartësi të dyfishtë. Diku tjetër, ka një ashensor, një garazh me 10 makina, katër dhoma gjumi për mysafirë, një dhomë me piano për të gjitha ato festa gjatë darkave, një dhomë filmash, një palestër dhe një hapësirë ??vetëm për ato 181 çmime që ai ka fituar gjatë dekadës së kaluar.

Por ndoshta gjëja që të habit më shumë tek Casa Drizzy është fusha e basketbollit brenda në shtëpi e cila është e  ndërtuar sipas rregullave të NBA. Do të thotë që reperi shumë mirë mund të organizonte një ndeshje aktuale në NBA midis LA Lakers dhe Cleveland Cavaliers nëse do të donte.

View this post on Instagram

Basketball, dinner, @euphoria on a Sunday

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on

©Tatani/GotaNews


TË NGJASHME