HomeSport

Brenda stadiumit “Arena Kombëtare”, Rama publikon pamjet

Të gjithë sportdashësit shqiptarë me padurim presin momentin të shohin kombëtaren kuq e zi të zbresë në stadiumin e ri në kryeqytet për të luajtur sfidat e saj.

Por si po shkon ecuria e këtij stadiumi dhe në çfazë janë punimet akualisht? Për të dhënë një përgjigje për këtë dilemë ka menduar kryeministri Edi Rama,  i cili ka publikuar pamje nga testimi i ndriçimit që po kryhet brenda stadiumit. Shefi i qeverisë shqiptare thekson se ndriçimi brenda stadiumit “Arena Kombëtare” është në parametrat ultramoderne.

“ARENA??K??MBËTARE në testimin e sistemit ultramodern të ndriçimit?#ShqipëriaqëDuam????”-*shkruan shefi i qeverisë.


TË NGJASHME