HomeSport

Buffon mund të shtyjë lamtumirën nga futbolli, kërkohet nga Boca Juniors

Boca Juniors një prej klubeve më legjendarë në Amerikën e Jugut kërkon të shtyjë lamtumirën e Gianluigi Buffon nga futbolli. Portieri dhe kapiteni i Juventusit, ka vendosur të tërhiqet nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni, por mesa duket në drejtim të Buffon ka ardhur një ofertë nga Boca Juniors.

Klubi argjentinas kërkon ta transferojë në Buenos Aires, 40-vjeçarin me këmbënguljen e Carlos Tevez, mikut të ngushtë të Gigit/supersport.al


TË NGJASHME