HomeSociale

Bulqizë, shkon në 100 numri i të helmuarve

Në Bulqizë ka shkuar në 100 numri i të prekurve nga helmimi që dyshohet të jetë shkaktuar nga uji i pishëm.

Sipas drejtorit të spitalit, Haziz Jella i cili ishte dhe mjek roje mbrëmë tha se fluksi ka vijuar deri në orën 1 të natës.

Pas kësaj ore dhe deri tani në këto momente nuk ka.

Ndërkohë sot pritet të dalin edhe analizat e ujit të pishëm.


TË NGJASHME