HomePolitikë

Ç’do bëjë opozita me 30 qershor? Ja çfarë thotë Klevis Balliu

Klevis-balliu

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu i ftuar në Ora News, tha se të dielën do të mbrojnë demokracinë dhe pluralizmin në vend duke shtuar se opozita është e vendosur që të rrëzojë kryeministrin Rama.

Të dielën do të bëhet gjithçka për të mbrojtur demokracinë dhe pluralizmin në këtë vend. Nuk do të lejojmë as Edi Ramën dhe askënd të rikthejë votimet e Enver Hoxhës. Ne jemi më të fortë dhe më të bashkuar se kurrë sot.

Presidenti ushtroi kompetencat kushtetuese dhe ligjore, por PD dhe opozita është e qartë sa i përket cështjes së zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Zgjedhje të lira nuk mund të ketë përsakohë kryeministër është Edi Rama.”, tha Balliu.


TË NGJASHME