HomePolitikë

Çelja e negociatave, mesazh urimi nga deputeti gjerman

Deputeti i Bundestagut gjerman Mark Hauptmann, ka folur ditën e sotme për vendimin e çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Hauptmann, deklaroi se vendimi i sotëm është në të mirë të vizionit të përbashkët.


TË NGJASHME