HomeTeknologji

Celulari më i kërkuar në Google

Domeni më i njohur i internetit publikoi bilancin e vet për vitin 2017, temat më të njohura janë  uragani Irma e ndjekur nga dy smartfonët e Apple-it.

Më pas vijnë personazhet më popullore, njëri për anën e tij negative, Mat lauer një nga të famshmit e akuzuar për përdhunim dhe abuzime seksuale në SHBA dhe tjetra është Megan Markle, e fejuara e princit Herri.

Fushat: 1) uragani  Irma 2) iPhone 8 3) iPhone X 4) Matt lauer 5) meghan markle6) 13 Reasons Why 7) Tom Petty 8) Fidget Spinner 9) Chester Bennington 10) Ekipi kombëtar i kriketit të Indisë

Listimi i personave varion që nga të akuzuarit për abuzime, Mat lauer  deri tek Harvey Weinstein, meghan makle

e dyta, ndërsa Melania Trump renditet e shtata dhe Floyd Mayëeather në vendin e tetë, sportisti më i pëlqyer.

Persona: 1)Mat lauer   2 meghan 3) Nadia Toffa 4) Harvey Weinstein 5) Kevin Spacey 6) Gal Gadot 7) Melania Trump 8) Floyd Mayëeather 9) Michael Flynn 10) Philippe Coutinho

Përveç uraganëve, boomi i bitcoin-it tërhoqi vëmendjen e lajmeve së bashku me sulmin në një festival në Las Vegas, pjesërisht politika, Korea e Veriut është më e kërkuara.

Lajme: 1) urahani  Irma 2) Bitcoin 3) Sulmi i Las Vegasit 4) Korea e Veriut
5) Eklipsi diellor 6) uragani Harvey 7) Manchester (sulmi në koncertin e Ariana Grande-s) 8) uaragani Jose 9) uragani  Maria 10) Gjirafa April

Fejesa emeghan me princin Herri e nxori në vend të parë të listës së aktorëve duke zëvendësuar Kevin Spacey.

– Aktorë: 1)meghanMarkl 2) Kevin Spacey 3) Gal Gadot 4) Louis C.K.
5) Bill Skarsgård 6) Millie Bobby Broën 7) Tom Holland 8) Kaley Cuoco 9) Saoirse Ronan

– Teknologjia: 1) iPhone 8 2) iPhone X 3) Nintendo Sëitch 4) Samsung Galaxy S8 5) Xbox One X 6) Nokia 3310 7) Razer Phone 8) Oppo F5

9) OnePlus 5 10) Nokia 6

Zgjedhjet: 1) Francë 2) Gjermani 3) Mbretëri e Bashkuar 4) Uttar Pradesh

5) Zgjedhje në Gjeorgji 6) Zgjedhje në Montana 7) Zgjedhje në British Columbia 8) BMC 9) Zgjedhje rajonale në Sicili 10) Hollandë

Ngjarje sportive: 1) Wimbledon 2) Super Boël 3) Mayëeather vs McGregor

4) Tour de France 5) Botërori i bejbollit 6) Australian Open 7) US Open 8) Kupa e konfederatës së FIFA-s 9) Playoffs i NBA 10) UEFA Champions League

Vdekjet: 1) Tom Petty 2) Chester Bennington 3) Chris Cornell 4) Bill Paxton

5) Hugh Hefner 6) Aaron Hernandez 7) Lil Peep 8) Mao Kobayashi 9) Charlie Murphy 10) David Cassidy

Seriale dhe shoës të TV 1) Stranger Things 2) 13 Reasons Why 3) Big Brother Brasil 4) Game of Thrones 5) Iron Fist 6) Bigg Boss 7) Riverdale 8) American Gods 9) The Kapil Sharma Shoë 10) Mindhunter

Receta: 1) Gjoks pule 2) Mish i grirë 3) Po?aça tarifi (bukë turke) 4) Tost francez 5) Kek tarifi (tortë) 6) Kofshë derri 7) Spagheti me kungull 8) sallatë me lakër.


TË NGJASHME