HomeTeknologji

Çfarë është kërkuar më shumë në Google në 2019?

Raporti vjetor i Google na jep më shumë detaje se çfarë lajmesh, trendesh apo kuriozitetesh kemi kerkuar më shumë në vitin 2019. Ajo çfarë është kërkuar më shumë në botë, është “Disney Plus”, katalogu më i ri i filmave dhe serialeve, ku ndër të tjera do jenë dhe prodhimet e reja të “Marvel” dhe çdo film apo projekt i famshëm Disney. Dy persona të famshëm që ndërruan jetë papritur këtë vit, janë ndër më të kërkuarit. Bëhet fjalë pikërisht për yllin e Disney, aktorin Cameron Boyce dhe reperin Nipsey Hussle. Kënga më e kërkuar e këtij viti është “Old Town Road”. Bebi më i kërkuar në Google, është “baby Yoda”, jo princ Archie.

Gjërat më të kërkuara në Google për 2019-ën:

 1. Disney Plus
 2. Cameron Boyce
 3. Nipsey Hussle
 4. Hurricane Dorian
 5. Antonio Brown
 6. Luke Perry
 7. Avengers: Endgame
 8. Game of Thrones
 9. iPhone 11
 10. Jussie Smollett

Njerëzit më të kërkuar në Google në 2019-ën:

 1. Antonio Brown
 2. Jussie Smollett
 3. James Charles
 4. Kevin Hart
 5. R Kelly
 6. 21 Savage
 7. Lori Loughlin
 8. Jordyn Woods
 9. Bryce Harper
 10. Robert Kraft

Filmat më të kërkuar në Google për 2019-ën:

 1. Avengers: Endgame
 2. Captain Marvel
 3. Joker
 4. Toy Story 4
 5. Lion King
 6. It Chapter Two
 7. Frozen 2
 8. Once Upon a Time In Hollywood
 9. Midsommar
 10. Scary Stories to Tell in the Dark

Këngët më të kërkuara në Google për 2019-ën:

 1. Old Town Road
 2. 7 Rings
 3. Shallow
 4. Sunflower
 5. Truth Hurts
 6. Lose You To Love Me
 7. Sicko Mode
 8. thank u, next
 9. Act Up
 10. Bury a Friend

TË NGJASHME