HomeSociale

Çfarë nuk tha për shqiptarët, por ja çfarë bën sot ministri italian

Një foto e zv.kryeministrit italian dhe njëkohësisht ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini po qarkullon në rrjetet sociale.

Ai shihet teksa ka bërë me duar simbolikën e shqiponjës së flamurit tonë kombëtar, së bashku me dy shqiptarë.

matteo-salvini


Kujtojmë që ministri italian ka mbajtur qëndrime të ashpra ndaj shqiptarëve, ndërsa ka patur edhe reagime që do t’i dëbonte nga Italia.


TË NGJASHME