HomeSport

Çfarë nuk u pa në TV gjatë përplasjes së tifozërive në “Selman Stërmasi”

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në prag të sfidës mes Tiranës dhe Partizanit. Tifozeritë e të dyja skuadrave janë përplasur me njëra-tjetrën në pjesën pas porte.

Është dashur ndërhyrja e forcave të sigurisë për të shmangur sadopak këtë përplasje aspak normale.

Pas përplasjes mes tifozëve, në stadium kanë mbërritur edhe forcat e rendit të cilët kanë marrë situatën në kontroll.

Mësohet se arsyeja e këtij sherri masiv është, fonia e stadiumit, e cila është vendosur pranë tribunës ku qëndron tifozeria e Partrizanit.

Kjo gjë ka irituar ata që kanë zbritur dhe kanë dashur ta heqin. Tifozët e Tiranës janë futur gjithashtu, dhe kaq është dashur të plasi me tifozerive.

093542c2-f590-4999-bf69-c62aff585ede
37aa5514-1c62-4e65-af8b-6646d720f23e
c92d8b93-1927-419d-9b29-f4d722263474
d70b3e6e-e2e0-4a14-9407-49dc9157f18b
1dccb6cb-2c10-4b80-adf4-fc30b796af88
659c2322-7d3d-4120-a530-4d72e254b5a7
8e581a2a-2fd6-4375-b626-ba063ca7c614
9112011a-2068-4dc3-ad54-146bb6fef5ca
c33487b0-b977-4f42-b704-931658116c2b
bd38db4d-4e1f-4350-8ff4-3ee5b4cd45a8
e3580342-b342-441a-a919-f5b0bd8299b6
bandicam-2019-09-29-18-06-03-467
f8dc34f4-4ed2-49bb-bf77-59ac38bcb93e
Dhuna

TË NGJASHME