HomePolitikë

Çfarë pritet të ndodhë? Meta sërish në konferencë të jashtëzakonshme

Presidenti Ilir Meta do të mbajë një konferencë për shtyp në orën 16:00. Konferenca vjen pas vendimit të Partisë Socialiste për shkarkimin e tij pasi vendosi anulimin e zgjedhjeve me 30 qershor.

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit”, njofton Presidenca.

Ndërkohë që nuk ka asnjë detaj lidhur me temën dhe qëllimin e mbajtjes së kësaj konference nga ana e Metës. Dalja e tij, vjen pas një kundërshtimet lidhur me anulimin e dekretit, sidomos nga faktorët ndërkombëtare si OSBE e BE të cilët dolën kundër vendimit të Presidentit.


TË NGJASHME