HomeSport

Arsenal, Chelsea dhe Inter mësojnë kundërshtarët për 1/8 e Ligës së Europës

Arsenal do të luajë kundër Rennes në 1/8 të Ligës së Europës, ndërsa Chelsea do të përballet me Dynamo Kiev.
Të dy skuadrat e Premier Ligës do të kenë avantazh në shtëpi në ndeshjet e para, të cilat do të luhen më 7 mars.

Kurse Inter do të përballet në Gjermani me Eintracht Frankfurt.

Më poshtë janë të gjitha ciftet që do të luajne për 1/8 të Ligës së Europës:

Chelsea vs Dynamo Kiev

Eintracht Frankfurt vs Inter Milan

Dinamo Zagreb vs Benfica

Napoli vs Salzburg

Valencia vs Krasnodar

Sevilla vs Slavia Prague

Arsenal vs Rennes

Zenit St Petersburg vs Villarreal

 


TË NGJASHME