HomeSociale

Çlirohet nga ndërtimet pa leje “Vojo Kushi”, Veliaj…

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar në profilin e tij në Twitter disa foto nga aksioni i sotëm i Bashkisë së Tiranës për çlirimin e bustit të heroit tonë “Vojo Kushi” nga ndërtimet pa leje si lloto dhe bingo në zonën e Selvisë.

“Pas Ali Demit, nis çlirimi i Vojo Kushit! Nuk mjaftoi ish-bingo, por ja hipën sipër Vojos, si ai tankut, me kat pa leje e me grykësi që as fashizmi s’e kish!

Ta dinte Vojo që do bëhej kurban për llotot e deputetëve të rënë vafti, do e kish menduar dy herë atë punën e tankut”, shkruan Veliaj.


TË NGJASHME