HomeSociale

“Çmendet” moti, çfarë ndodh me kohën këtë javë

Dimri me sa duket ende nuk ka përfunduar. Kjo javë do të nisë me mot të kthjellët dhe të ngrohtë, por mesjava sjell jo vetëm vranësira dhe reshje në pjesën më të madhe të vendit, por edhe rënie të temperaturave.

Pritet që temperaturat në zonat malore sërish, të zbresin lehtësisht negative duke bërë që të rishfaqet dëbora në zonat e thella malore.

E premtja, përmirëson kushtet e motit në Shqipëri duke sjellë kthjellime dhe vranësira kalimtare, por tabloja termike pritet të stabilizohen vetëm në fundjavë.


TË NGJASHME