HomeShowbiz

Çmenduri në Met Gala 2019

Në Muzeun Metropolitan të New York-ut, u mbajt galaja ku mblidhen fonde për sektorin e veshjeve në muze.

Një ese e vitit 1964, ku flitej për shembjen e mureve mes artit të lartë dhe artit popullor të kohës, ishte frymëzimi i veshjeve të të famshmëve që parakaluan në tapetin e kuq.

Këto, autorja Susan Sontag i përmblodhi në termin “camp”, që do të thotë, një lloj mode që dashuron jo- natyralen, artificialen dhe ekzagjerimin.

Kështu, ja i gjithë ekzagjerimi në tapetin e kuq të Met Gala 2019.

Nicki Minaj

Jennifer Lopez me Dior

Gwen Stefani

Celine Dion me Oscar de la Renta

Ciara me Dundas

Cardi B me Thom Browne

Janelle Monae me Christian Siriano

Elle Fanning

Kristen Stewart

Sophie Turner dhe Joe Jonas me Louis Vuitton

Katy Perry

Kendall Jenner

Emma Roberts

Dua Lipa

Priyanka Chopra and Nick Jonas

Salma Hayek

Solange

Kim Kardashian dhe Kanye West

Michael Urie

Penelope Cruz

Naomi Campbell

Tom Brady dhe Gisele Bündchen

Hailee Steinfeld në Viktor & Rolf

Winnie Harlow

Halsey

Hailey Bieber

Ezra Miller

Emily Ratajkowski

Dakota Johnson

Candice Swanepoel dhe Joan Smalls

Billy Porter me The Blonds

Harry Styles dhe Alessandro Michele

Lady Gaga me Brandon Maxwell

Jared Leto me Gucci

Ashley Graham me Dapper Dan for Gucci

Karlie Kloss

Ryan Murphy

Kris Jenner

Kylie Jenner dhe Travis Scott

Rita Ora

Thalia

Shpërndaje


TË NGJASHME