HomeSport

Çmenduria” e Realit për Hazard. Ja sa i ofron…

Eden Hazard dhe transferimi te Real Madrid është diçka që pritet të ndodhë shumë shpejt. Anësori belg i Chelseat, siç duket do të ndërroj ekip duke kaluar në kryeqytetin spanjoll, madje duke siguruar edhe një kontratë të jashtëzakonshme me madrilenët.

Plot 24 milionë euro pritet të jetë paga e Hazard në Madrid, raporton prestigjozja “The Sun”. Në arkat e Chelsea, pritet të arkëtohen plot 116 milionë nga shitja e belgut. me pagën që pritet të përfitojë, Hazard do të jetë ëdhe lojtari më i paguar në Madrid, duke lënë pas vetes Bale me 15 milionë dhe Ramos 10,5 milionë euro.


TË NGJASHME