HomeShowbiz

Conor McGregor ofendon në Twitter gruan e Khabib

Ylli i UFC CONOR McGregor bëri një postim një Twitter në të cilën ofendoi gruan e Khabib Nurmagomedov duke e quajtur atë një ‘peshqir’. McGregor postoi një foto në Twitter duke e krahasuar me një ‘peshqir’.

Ai e postoi këtë fotografi në rrjetin social Twitter duke e quajtur gruan e Khabib ‘peshqir’. Pas postimit të fotos në rrjetin social ai e fshihu menjëherë atë. Megjithëse fotoja e tij u komentua nga shumë persona duke e akuzuar atë se është islamofobik.


Disa prej komentuesve thonë: Përse duhet të ofendosh gruan e dikujt dhe kulturën e saj? Ndërsa një komentë tjetër në Twitter thotë se Conor Mcgregor është person pa dinjitet dhe islamofobik. Sportisti rus i MMA Khabik është 30 vjeç, i martuar dhe ka një vajzë dhe një djalë. Khabik është besimtar musliman dhe kjo është arsyeja përse e ka ofenduar.

TË NGJASHME