HomeSport

“Copa America”, përcaktohen çiftet çerekfinaliste

Copa America“, ka mbyllur fazën e grupeve dhe vazhdon në fazën e çerekfinaleve. Ndërkohë, janë përcaktuar edhe çiftet çerekfinaliste, ku Brazili dhe Argjentina do të përballen me skuadra të lehta në letër. Respektivisht do të përballen me Paraguajin dhe Venezuelën.

Kolumbi – Kili, pritet të jetë një përballje interesante e kësaj faze, kurse Uruguaji do të përballet me Perunë. Sfidat çerekfinale, do të zhvillohen në datat 27-29 qershor.

Ndërkohë, në rast se Argjentina dhe Brazili do të kalojnë për në fazën tjetër, do të kemi një përballje mes dy ekipeve, që shihen edhe si pretendentët kryesor për të fituar këtë trofe.


TË NGJASHME