HomeSport

CR7 rrit sigurinë pas ardhjes në Manchester United

Cristiano Ronaldo dhe familja e tij do të marrin mbrojtje gjatë gjithë kohës pas kthimit të tij në Manchester United, raportonDaily Star.

Asi Portugez – i cili u përgjigj javën e kaluar – tashmë po ndërmerr hapa për të rritur masivisht sigurinë e tij pasi u paralajmërua se ai do të bëhet një “magnet” për bandat kriminale.

Ronaldo ka regjistruar shërbimet e një skuadre të truprojave me qendër në Mançester, të cilët kanë për detyrë të mbrojnë atë dhe familjen e tij 24/7.

Një burim tha: “Cristiano është paralajmëruar që kur u largua nga Manchester në 2009, rajoni është bërë një magnet absolut për bandat kriminale. Tani ai do të shihet si objektivi i tyre numër një.

“Këto banda të pamëshirshme po bëhen gjithnjë e më të dhunshme. Ata plaçkitin shtëpitë dhe terrorizojnë familjet e lojtarëve. Ata synojnë pronat kur e dinë që lojtarët nuk do të jenë atje dhe shpesh shikojnë një shtëpi për javë të tëra para se të hyjnë. Cristiano nuk ka ndërmend të ndërmarrë ndonjë rrezik, kështu që një ekip është tashmë në vend për t’u siguruar që sapo ai dhe familja e tij të arrijnë në Mançester ata do të mbrohen.”

36-vjeçari nuk besohet të ketë aktualisht një pronë në veri-perëndim. Ai shiti një rezidencë prej 3.25 milion në Cheshire’s Alderley Edge në vitin 2019.

Prandaj ai po qëndron në një pronë me qira të rregulluar nga Utd ndërsa ai të rikthehet në jetë në Premier League pas kalimit të tij prej 21.4 milion £ nga Juventus muajin e kaluar.

Cristiano Ronaldo ka marrë diell nën familjen e tij

Përfundimisht, megjithëse ish-asi i Real Madridit pritet të blejë një shtëpi të re në zonën e “Trekëndëshit të Artë” në Wilmslow, Alderley Edge dhe Prestbury, e cila është shtëpia e multi-milionerëve përfshirë futbollistë nga Manchester United, Liverpool dhe Manchester City.

Burimi shtoi: “Nga momenti kur ai u tërhoq përsëri në Manchester ai kishte një ekip truprojash pranë tij. Ata përbëhen nga ish-ushtarë, policë dhe oficerë të mbrojtjes së afërt. Ata të gjithë drejtojnë automjete antiplumb dhe janë të trajnuar për t’u marrë me shkelësit më të rrezikshëm dhe të dhunshëm. Sa herë që Cristiano del jashtë ata do të jenë afër duke u siguruar që ai është i sigurt. Dhe kur Cristiano dhe familja e tij të zhvendosen në vendin e tyre, do të monitorohet 24/7 nga rojet e sigurisë para portave.”


TË NGJASHME