HomeSport

Cristiano Ronaldo tek Juve për 4 vitet e ardhshme

Tashmë është zyrtare. Juventusi ka rënë dakord me Real Madridin për transferimin e Cristiano Ronaldos në Torino për 105 milionë euro.  Po ashtu mediat në Spanjë e Itali flasin për një kontratë 4-vjeçare, me vlerë 30 milionë euro për sezon.

Presidenti Agnelli u nis paraditen e së martës në Greqi (ku është me pushime CR7) së bashku me Jorge Mendes, drejtorin e vërtetë të maxi-operacionit.

Cristiano do të mbyllë një cikël që filloi në vitin 2009. Real Madrid, me largimet e Cristiano dhe Zidane humb dy shtyllat e tij më të rëndësishme të sukseseve të fundit/gsh.al


TË NGJASHME