HomeLajme

Dalin detaje nga ngjarja mákabre në Kuçovë, gruaja u mbyt nga një burrë dhe më pas…

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi natën vonë mbrëmë në Kuçovë.

Fatime Suli, 63-vjeçe, u gjet e pajetë gjysmë e zhveshur në një kanal në fshatin Kozare dhe fillimisht dyshohej se gruaja kishte mbytur veten pasi vuante nga probleme mendore.

Víktima Fatime Suli u transportuar gjatë natës drejt Morgut të Spitalit Rajonal Berat, ku pas kryerjes së autopsisë mjeko-lígjore, rezultoi se shkaku i vdêkjes së 63-vjeçares ishte asfiksimi nga mbytja me duar.

Pas pyetjes së dëshmitarëve në vendngjarje si dhe vëzhgimit të disa kamerave në bizneset përreth, u bë i mundur arréstimi i autorit të vrásjes, 58-vjeçarit Fetah Marra, që rezulton të jetë komshiu i víktimës. I arréstuari është duke dhënë dëshminë e tij në políci, ndërkohë që burime të brendshme polícore konfirmojnë se vrásja ka ndodhur pas një konflikti për disa para borxh, që komshiu i kishte familjes së gruas.

LEXO EDHE: Kuçovë/ Gjysmë lakuriq dhe e mbulur me gjethe, një grua gjendet e pajetë në kanal


TË NGJASHME