HomePolitikë

Debati Zheji- Hila, pushteti gjyqësor ka humbur…

Analistët Artur Zheji dhe Dritan Hila janë përfshirë në një debat lidhur me hedhjen e molotovit në protestën e Partisë Demokratike, ndërsa ishin duke komentuar sondazhin e IPR Marketing, në studion e emisionit “Tempora”, në RTV Ora.

Pjesë nga diskutimi në studio: 

Zheji: Ne sot kemi humbjen e pushtetit gjyqësor, në të gjitha dimensionet. Humbjen e pushtetit parlamentar.

Hila: Pse ke kaq siklet?

Zheji: E fut molotovin tek argumenti i parë, tek i dyti, e fut edhe tek i dhjeti.

Hila: Sepse ndez muhabetin. Apo të djeg molotovi mëpër shprehje?

Meço: Hilës i pëlqen molotovi.

Zheji: Mua nuk me djeg molotovi, se e para njëherë molotovi hedh tankun, nuk kam parë molotov, kam parë një shishe me benzinë.


TË NGJASHME