HomeSport

Debutim ëndrrash/ Agolli fantastik në SHBA, super gol dhe trofe

Ansi Agolli, ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshmë më skuadrën e tij të re New York Cosmos. Në sezonin e tij të parë në Amerikë, debutimi i mbrojtësit shqiptar ishter perfekt. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare shënoi një gol mjaft të bukur me një goditje në hyrje të zonës. Goli i tij ndihmoi ekipin në fitoren në finalen e Konfederatës.

Ansi Agolli Game-Winner | 7/10/19

WATCH. THIS. BEAUT. OF. A. GOAL.

Posted by New York Cosmos on Wednesday, July 10, 2019

Agolli u transferua vetëm tre muaj më parë në futbollin amerikan, pas një karriere të gjatë të zhvilluar në Azerbajxhan me skuadrën e Qarabag.


TË NGJASHME