HomeSociale

Dëmtimi i banesave nga tërmeti në Korçë, ushtarët e FA në ndihmë të banorëve

Pas lëkundjeve të tërmetit, që tronditën ditën e sotme qytetin e Korçës, duke lënë dhjetëra shtëpia të shkatërruara, në ndihmë të banorëve janë vendosur edhe Efektivë të Forcave të Armatosura të Mbrojtjes.

Në zonat e prekura janë vendosur çadrat, shtretërit dhe batanijet për familjet, banesat e të cilëve u dëmtuan.

FA korce

Ndërkohë, drejtori i Përgjithshëm i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka mbërritur në fshatin Floq, ku ishte dhe epiqendra e tërmetit.

fa-korce

TË NGJASHME