HomePolitikë

Deputeti “thumbon” Ramën

Deputeti i opozitës në Kuvend, Lefter Maliqi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, teksa bën një krahasim se si e presin atë shqiptarët dhe si e prisnin paraardhësin e tij, ish-kryeministrin Sali Berisha.

Duke publikuar një video në “Facebook”, që tregon një takim të Berishës me qytetarët, Maliqi shkruan se atë e prisnin shqiptarët në rrugë me këngë, valle, lule e brohoritje gjigante, ndërsa Ramën sot e presin me bllokim rruge, fyerje e gurë.

“Cfare dallimi ish Kryeministri Berisha pritej mes rruges me kenge,valle,lule,flamuj,brohoritje gjigande kurse Kryeministri i Rilindjes krimit pritet me bllokim rruge,fyerje,gure,tymuese dhe shoqerohet nga 500 policë e gardist. Mirenjohje banorëve të Lapardha-Lumast,Berat e Kucovë,se shpejti se bashku per te vazhduar misionin e sherbimit ndaj jush duke riktyer besimin dhe shpresen me fitore”, shkruan Maliqi.

Lefter

TË NGJASHME