HomeSociale

Detajet/ Identikiti paraprak i grabitësit të vrarë

Mbetet ende mister identiteti i grabitësit që mbeti i vrarë pas vjedhjes me armë zjarri në Rinas.

Edhe viktima kishte vendosur maskë në kokë që dukej si tullac dhe në moshë të madhe, por paraprakisht thuhet se ai është rreth 30 vjeç dhe me flokë të zinj.

Viktima dyshohet se është parë shpesh kohët e fundit në zonën e Freskut në Tiranë.

Ai mbeti i vrarë me një plumb në kokë, çka i ka dëmtuar pjesën e fytyrës së tij.

Policia do të kërkojë ndihmën e kompanisë ALEAT për të mundësuar identifikimin nëpërmjet gjurmës së gishtërinjve.

Grabitësi mbeti i vrarë jo shumë larg aeroportit, në përpjekje për t’u arratisur bashkë me thasët me para.

Grabitësit po çonin paratë në një makinë të dytë pasi u pikasën nga policia, nga ku edhe nisi përplasja me armë zjarri.

Viktima kishte jelek antiplumb si dhe ishte i armatosur me kallashnikov.


TË NGJASHME