HomePolitikë

Dhunë në parlament, nis lufta me miell dhe jo vetëm

Seanca e sotme nisi me tensione nga opozita dhe duke agravuar. Për deputetët e PD nuk mjafton vetëm mielli por tani kanë nisur të gjuajnë drejt kryeministrit dhe këdo që ishtë përreth edhe me letra e ujë.
Gramoz Ruci , Ditmir Bushati dhe disa ministra të tjerë u zbardhën gjatë seancës së sotme Parlamentare nga mielli uji dhe letrat.
Personi i cili rezistoi pa lëvizur duke ruajtur qetësinë e kësaj situate të “dhunshme” ishte Rama.
I gjithë incidenti nisi pasi kreu i PD, Lulëzim Basha kërkoi largimin e kryeministrit nga salla , për fjalorin e përdorur disa javë më parë.
Deputetët Noka dhe Balliu u përjashtuan nga seanca për këtë incident të shkaktuar/iconstyle.al


TË NGJASHME