HomePolitikë

Dhunimi i Sahit Dollapit, ish-deputeti demokrat: Lleshaj dhe banda e tij do…

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri ka reaguar për dhunën e ushtruar nga policia ndaj Sahit Dollapit. Ai ka hedhur akuza ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshajt, sipas të cilit me dhunën e policisë ndaj Dollapit janë kryer katër vepra penale.

Në një postim në facebook, Strazimiri shkruan se “Llogaritjen se sa vite burg ju bie te lani, bejeni vete, por qe do e lani ajo s’diskutohet, dhe shume shpejt!, duke i dhene ne fund edhe nje keshille.

Postimi i plotë:

“Llesh!
Neni 86
Tortura germa b,c,ç,
Denohet deri 10 vjet burg,

Neni 237
Goditje per shkak te detyres
Denohet me burg deri ne 3 vjet,

Neni 248
Shperdorimi detyres
Denohet me burg deri 7 vjet.

Llogaritjen se sa vite burg ju bie te lani, bejeni vete, por qe do e lani ajo s’diskutohet, dhe shume shpejt!
Ti dhe Ai, ketu keni dhe “Perkrahje pas krimit”, publikisht, dhe ne bashkepunim, çka ju ben edhe ” Organizate e Strukturuar Kriminale, e armatosur dhe pergatitur, me nje plan te paramenduar”, dhe duke qene se jeni betuar mbi Kushtetute, do pergjigjeni edhe per “Konspiracion kunder Rendit Kushtetues”!
Llesh,
po te jap edhe keshillen qe i dhashe Saje Qorrit qe ne 3 muajt e pare kur be “Feçor” ne Ministri te Brendshme:
Bashkepuno se do kesh lehtesira!!!!!!!
(Saje Qorri nuk me degjoi… se si i vajti historia ti e di vete…)”


TË NGJASHME