HomeLajmi i Fundit

Disa persona dalin nga makina e plagosin me thikë çiftin e të rinjve, rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë, në rrugën “Ahmet Dërguti”. Mediat e Kosoves raportojne se persona të panjohur kanë dalë nga makina dhe kane qelluar me thike dy të rinj që ishin duke ecur, një vajzë dhe një djalë, nderkohe qe gjendja e tyre shëndetësore është e rëndë.

1

I plagosur ka mbetur një 19 vjeçar i cili raportohet se është në gjendje të rëndë, i cili u dergua ne sallen e ooperacionit. Ai eshte shtetasi me iniciale B.A.

Ai me një vajzë ishin duke ecur në rrugën “Ahmet Dërguti”, kur u sulmuan me thike.

Dyshohet se sulmit u bë për hakmarrje, që ka të bëj me ngjarjen e dy muajve të parë që ndodhi në rrugën “Rexhep Luci”.

2

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës:

Me 15.08.19 rreth ores 22:00, ne rrugen Ahmet Derguti te lagjjes Arberia ka ndodhur nje rrahje ne mes te disa personave. Si pasoj e rrahjes dy persona kane pesuar lendime, dyshohet se personat kane pesuar lendime te renda nga mjeti i ftohte thike. Njesitet policore kane dalur menjehere ne vendin e ngjarjes dhe jane duke kryer hetime intensive lidhur me rastin, perderisa dy personat e lenduar jane duke u trajtuar ne QKUK.

djali