HomeAktualitet

Ditmir Bushati takim ditën e nesërme me presidentin dhe kryeministren Serbe

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati do vizitojë nesër Serbinë ku do të marrë pjesë në takimi e tretë trilateral mes Shqipërisë, Serbisë dhe Italisë.

Mësohet se Bushati do të takohet fillimisht me Presidentin Aleksandar Vuçiç, kryeministren Ana Brnabic dhe më pas me homologun serb e atë italian Ivica Dacic dhe Angelino Alfano, rreth orës 13:30.

Të tre ministrat do të dalin në një konferencë të përbashkët për media në orën 14:20.


TË NGJASHME