HomeSport

Djali i dytë i David Beckham bëhet milioner në moshën 19-vjeçare

Nëntëmbëdhjetë vjeçari Romeo Beckham thuhet se është më i pasuri nga fëmijët e Beckham-it, pasi arriti të nënshkruante një kontratë fitimprurëse me Puma-n.

Adoleshenti ka ndjekur hapat e babait të tij, David dhe luan futboll për Fort Lauderdale FC, dhe, ashtu si babai i tij, tani do të ketë një bashkëpunim me firmën e veshjeve sportive.

Romeo raportohet se ka nënshkruar një marrëveshje prej 1.2 milionë paundësh për t’u bërë fytyra e re e Puma-s dhe po shikohet nga markat e tjera të mëdha.

Një burim i tha Sun : “Romeo u pagua 1.2 milionë paund që ai të bëhej fytyra e re globale e Puma-s. Ai është më i pasuri i brezit të Beckham-it tani dhe ashtu si babai i tij është në një rrugë të shpejtë për të qenë një superyll. Romeo është shumë punëtor dhe, përveçse po përpiqet për sukses në fushë duke luajtur për Fort Lauderdale CF, skuadra rezervë e klubit të Davidit, Inter Miami, ai gjithashtu po gdhend një emër për veten mes reklamuesve. Shpresojmë që marrëveshja me Puma-n do të jetë një bashkëpunim afatgjatë. Ashtu si David ka punuar me Adidas për më shumë se 20 vjet, ka të ngjarë që Romeo të bëjë të njëjtën gjë me Puma.

“Ai është i ri dhe i përsosur për demografinë që ata synojnë, kështu që për Puma ai ia vlente çdo qindarkë.

“Kjo është vetëm e para nga marrëveshjet e mëdha tregtare jashtë fushës për Romeon në karrierën e tij të re si një futbollist profesionist.”

Marka e stilistëve Yves Saint Laurent ka treguar gjithashtu një interes për Romeo pasi ai punoi me ta gjatë verës dhe ka të ngjarë që ata të përpiqen ta kapin atë për një fushatë tjetër.

“E ardhmja është shumë e ndritur për Romeon dhe nuk do të kalojë shumë derisa ai të kapë edhe një milion të tjetër të ardhura.”

Puma ka zbuluar se Romeo do të veshë çizmet FUTURE Z 1.2 kur të dalë në fushë me Fort Lauderdale CF për sezonin e tij të dytë.

Në një deklaratë, ai tha: “Çizmet FUTURE Z përputhen në mënyrë të përkryer me lojën time. Ato janë të lehta që të mund të përdor ritmin dhe shkathtësinë time, por gjithashtu e kapin topin në mënyrë të mahnitshme në mënyrë që të mund të dribloj dhe të kaloj në mënyrë efektive.”

Ai shtoi: “Më pëlqejnë ngjyrat e paketës Under the Lights, të cilat kombinojnë pasionet e mia të modës dhe futbollit”.

Nëntëmbëdhjetë vjeçari e ndan kohën e tij mes SHBA-së, ku është vendosur ekipi i tij i futbollit, dhe shtëpisë së familjes së tij në MB.

Romeo është i dyti nga katër fëmijët e Beckham, me vëllain më të madh Brooklyn, 22 vjeç, gjithashtu që jeton në SHBA, ndërsa Cruz, 16, dhe Harper dhjetë vjeçe janë në MB ku ndjekin shkollën./Burimi: Lad Bible | Përktheu: GOTA NEWS ALBANIA


TË NGJASHME