HomeShowbiz

Dua Lipa feston ditëlindjen, ja dhurata e veçantë e të dashurit Anwar Hadid

22 Gusht, është ditëlindja e këngëtares që morri vëmendjen e gjithë botës Dua Lipa.

E bukur, e talentuar e veçantë dhe e suksesshme, Dua Lipa, është njëra ndër vajzat që i ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët me famën e saj.

Image result for dua lipa

Karriera e saj filloi kur ajo ishte vetëm 14 vjeç duke postuar covers të këngëve në Youtube. Në vitin 2015, ajo nënshkroi kontrate me Ëarner Music Group. Menjëherë pas kësaj, ajo lëshoi single-in e saj të parë Be the one.

Dua po feston ditëlindjen e saj, me te dashurin e saj Anwar duke u relaksuar pranë një pishine.

Dua Lipa ka marrë një gur të çmuar si dhuratë nga i dashuri i saj, për ditëlindjen e 24.

Kjo është padyshim dhurata më e veçantë që këngëtarja ka marrë ndonjëherë.TË NGJASHME