HomeShowbiz

Dua Lipa nuk njeh “kufi”, ky është suksesi i radhës në Britani

Këngëtarja me prejardhje shqiptare dhe me famë botërore, Dua Lipa ka publikuar sukseset e saj përgjatë këtij viti.

“2018, viti më i mirë i jetës”, shkruan Lipa krahas imazheve.

Ajo gjithashtu mori disa çmime si artiste e dalluar e vitit e që nuk ka lënë anash performancën e saj në vende të ndryshme përreth botës.

Falë suksesit të padiskutueshëm dhe përkushtimit të një sërë këngëtaresh si Dua Lipa, Cardi B apo Jess Glyne që kanë qëndruar për një kohë të gjatë në krye të listave për femrat e suksesshme.

Vitin e kaluar artistet femra zinin 39% të listes muzikore në Britani, ndërsa këtë vit 49%. Cardi B zë vendin e parë në listë, ndersa në vendin e dytë është këngëtarja shqiptare Dua Lipa, e cila ka qëndruar për 67 javë në krye të listës me 40 këngët e preferuara./albeu.com

 


TË NGJASHME